Destekçimiz Ol!

Destekçilerimiz ne gibi ayrıcalıklara sahip olacak?

  • Her ay bağışınıza göre dilediğiniz bir konuyu veya çeviriyi bize ileteceksiniz ve seçtiğiniz veya herhangi bir yazarımız bu konuyla ilgili yazısını yayınlayacak. Buradaki önemli konu bağışınızın belirli bir yüzdesi yazarımıza bağışlanmış olacak. 
  • Her ay özenle seçtiğimiz 5 kitap ve 5 film-dizi sizlerle olacak. (Bütün bağışlarda geçerli)
  • Ücretli etkinliklerimize ücretsiz katılım sağlayabileceksiniz. (En az 10 TL’lik bağışlarda geçerli)
  • Ayraç, kalemlik, gibi aylık baskılarımıza istediğiniz taktirde ücretsiz sahip olabileceksiniz. (En az 10 TL’lik bağışlarda geçerli)
  • Köy okullarına düzenlediğimiz yardımlarda yaptığınız bağış düzeyine göre kampanyaya dahil edileceksiniz. (En az 20 TL’lik bağışlarda geçerli)
  • 6 ay kesintisiz yaptığınız bağışa göre (aylık 20 tl) Bilime katkı plaketi hediye edeceğiz.
  • Her ay düzenleyeceğimiz özel teşekkür paylaşımında yer alacaksınız. (Bütün bağış seçeneklerinde geçerlidir)
  • Celal Şengör gibi pek çok kişiyle yapacağımız röportajlara Youtube üzerinden normal kullanıcılara göre bir hafta önceden erişim sağlayabileceksiniz. (En az 10 TL’lik bağışlarda geçerli)
  • Yayınlayacağımız yazılara normal kullanıcılara göre erken erişim sağlayabileceksiniz. (En az 10 TL’lik bağışlarda geçerli)

Neden?

Bizim gibi bilim anlatıcılığı yapan çoğu platformun zorluk çektiği konulardan birisi bütçe sıkıntısıdır. Biz gibi bilimsel öğretiyi destekleyen ve topluma kazandırmaya çalışan kanallar, popüler haber veya blog siteleri gibi rağbet görmediğinden ya çalışmasını yarıda bırakıyor ya da siz okurlarından bağış talebinde bulunuyorlar. Özellikle 2017 yılından bu yana sürekli yazı, video ve görsel grafik gibi materyaller üreten Kozmosun Genetiği sitesi kendini daha iyi noktaya taşımak ve sürdürülebilirliğini sağlamak için siz okurlarının desteğini bekliyor. Kozmosun Genetiği ekibi içinde yer alan her yazar, video editörü, grafik tasarımcı ve seslendirmen zaten bu işleri gönüllü bir şekilde yerine getiriyor. Yazdığımız yazılar sayesinde doğru bilgiye ulaşmanızı sağlamakla birlikte yazıları görsel grafiklerle zenginleştirip ayrıca videolarını yaparak daha fazla akılda kalıcı olmasına çaba gösteriyoruz. Peki bu işi gönüllü yapıyorsak neden sizden bağış talebinde bulunuyoruz? Sıralayalım:

– Muhtemelen Google veya Youtube üzerinden bir şeyler sorguladığınızda içeriklerimize denk gelmiş ve size lazım olan bilgiye ulaşım sağlamışsınızdır. Yaptığınız bağışlar veya sağladığınız sponsorluklar sayesinde içerik üretmeye daha fazla zaman ayırabileceğiz.

– Yazılarımızı daha fazla görsel grafiklerle zenginleştirip sizlere sunmak istiyoruz. Her ne kadar ekip içindeki grafik tasarımcılarımız ufak tefek işleri halletse de umduğumuz çalışmayı gerçekleştiremiyoruz.

– Yazdığımız her yazının videolarını çekeceğiz. Ayrıca Youtube üzerinden hikayesel video serileri oluşturacağız. Bu konuda daha fazla üretken olmak için öncelikle donanımsal eksikliklerimizi gidermemiz gerekmektedir.

– Bütçemiz arttıkça ücretsiz katılım sağlayabileceğiniz sosyal etkinliklerimizi her şehirde artıracağız. Sosyal etkinlikler arasında kongrelerimiz, bilim günü buluşmalarımız ,gösterilerimiz,sunumlarımız gibi çeşitli faaliyetler yer alacak.

– Hosting ve Domain gibi temel masraflarımızı karşılamakta güçlük çekiyoruz. Yapacağınız ufak miktarda tek seferlik veya düzenli bağışlar sayesinde büyük bir yazı arşivini ayakta tutmuş olacaksınız.

– Kozmosun Genetiği sitesi kurulduğu günden bu yana özel reklam tekliflilerini okuyucusunu rahatsız etmemek adına hem sosyal medya hesaplarında hemde web sitesinde kabul etmemiştir. Sağlayacağınız bağışlar ve sponsorluklarla bu politikamızı sürdürmeye devam edeceğiz.

Nasıl Bağış Yapabilir veya Sponsorunuz Olabilirim?
Şimdilik tüm bağışları banka hesaplarımız üzerinden kabul ediyoruz. Eğer tek seferlik veya düzenli olarak bağış yapmak veya firmanız ile sponsor olmak isterseniz E-posta adresimiz ve telefon numaralarımız üzerinden bizimle iletişim kurduğunuz takdirde hesap numaralarımızı sizlere iletebiliriz.

İletişim:
05078762002 Taha Berk Arslan
tahaberkdw@gmail.com